REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu otworzył nowoczesne Centrum Badań Klinicznychartykuł
Pokaż artykuł
Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu otworzył nowoczesne Centrum Badań Klinicznych
Na Uniwersytecie Medycznym im. Piastów Śląskich we Wrocławiu powstało Uniwersyteckie Centrum Wsparcia Badań Klinicznych z Ośrodkiem Faz Wczesnych. Ta ważna inwestycja powstała w ramach projektu finansowanego ze środków Agencji Badań Medycznych. W środę 1 czerwca odbyło się uroczyste otwarcie ośrodka.
Budowa galerii handlowej Karuzela w Białej Podlaskiej na ukończeniuartykuł
Pokaż artykuł
Budowa galerii handlowej Karuzela w Białej Podlaskiej na ukończeniu
Prace wykończeniowe na terenie budowy Karuzeli w Białej Podlaskiej dobiegają końca. Już we wrześniu br. klienci będą mogli zrobić zakupy w sklepach swoich ulubionych marek w największym kompleksie handlowym w regionie.
Ruszyła budowa nowego parku handlowego w woj. lubuskimartykuł
Pokaż artykuł
Ruszyła budowa nowego parku handlowego w woj. lubuskim
W województwie lubuskim ruszyła budowa nowego parku handlowego. Przy ulicy Armii Krajowej w Żaganiu rozpoczęto budowę parku handlowego, za którego realizację odpowiada spółka Genesis Property, a inwestorem jest fundusz Falcon Investment Management. GLA całego obiektu wyniesie łącznie ok. 6000 mkw.
Panattoni z kolejną dużą inwestycją pod Warszawąartykuł
Pokaż artykuł
Panattoni z kolejną dużą inwestycją pod Warszawą
Panattoni, najaktywniejszy deweloper nieruchomości przemysłowych na świecie, zrealizuje kolejną dużą inwestycję w aglomeracji warszawskiej. Tym razem na północ od stolicy, w Kobyłce, w powiecie wołomińskim. Dzięki realizacji nowego parku magazynowego, powstaną kolejne nowe miejsca pracy.
Są pieniądze na dokończenie budowy najwyższego budynku w Poznaniuartykuł
Pokaż artykuł
Są pieniądze na dokończenie budowy najwyższego budynku w Poznaniu
Są środki finansowe na dokończenie budowy najwyższego budynku w Poznaniu - 116-metrowego biurowca AND2. Konsorcjum bankowe przyznało ponad 55 mln euro kredytu na realizację dokończenie budowy tego obiektu. Projekt wkracza w kolejny etap, a wkrótce na placu budowy pojawią się ekipy wykonawcze.
Kolejny tajwański koncern zainwestuje w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Kolejny tajwański koncern zainwestuje w Polsce
Kolejna inwestycja zagraniczna w Polsce. Tym razem z Azji. Tajwański koncern Hocheng Corporation (HCG) wraz z polską grupą SKB uruchomi w Radomsku (województwo łódzkie) swoją pierwszą europejską fabrykę zaawansowanych kompozytów. Produkcja ruszy na przełomie 2026 i 2027 roku, a inwestycja o wartości 10–20 mln euro ma uczynić miasto centrum technologii kompozytowych w Europie.
11 obiektów pod szyldem Karuzela w pełni skomercjalizowaneartykuł
Pokaż artykuł
11 obiektów pod szyldem Karuzela w pełni skomercjalizowane
W ciągu ostatnich kilku tygodni projekty działające pod szyldem Karuzela powiększyły grono swoich najemców, wynajmując ostatnie wolne lokale. W efekcie tych działań każdy z 11 obiektów Karuzela o łącznej powierzchni 130 tys. mkw. skomercjalizowany jest w 100 procentach. Właściciele Karuzeli, spółki Karuzela Holding i Mitiska REIM podjęły także decyzję o rozbudowie kompleksu handlowego w Puławach.
Polski producent taboru kolejowego NEWAG S.A. rozbuduje fabrykę w Nowym Sączuartykuł
Pokaż artykuł
Polski producent taboru kolejowego NEWAG S.A. rozbuduje fabrykę w Nowym Sączu
NEWAG S.A., jeden z liderów polskiego przemysłu kolejowego, zainwestuje 73 miliony złotych w ramach programu Polska Strefa Inwestycji. Planowane przedsięwzięcia zostaną zrealizowane w zakładzie spółki w Nowym Sączu. To przykład, jak program PSI skutecznie wspiera rozwój przemysłu i innowacji w Polsce południowej, gdzie operatorem jest Krakowski Park Technologiczny.
Rynek najmu instytucjonalnego (PRS) w Polsce na ścieżce wzrostu [ANALIZA]artykuł
Pokaż artykuł
Rynek najmu instytucjonalnego (PRS) w Polsce na ścieżce wzrostu [ANALIZA]
Całkowite zasoby rynku najmu instytucjonalnego w Polsce na koniec maja 2023 r. wynoszą ok. 12 000 jednostek mieszkalnych. Sektor powoli, acz stabilnie rozwija się m.in. w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Krakowie, Łodzi, Trójmieście i Katowicach. Według zapowiedzi deweloperów do 2027 roku oferta sektora powinna zostać wzbogacona o kolejne 21 000 mieszkań. W ostatnich kilku miesiącach również w inwestycjach PRS – analogicznie do najmu prywatnego – średnie czynsze wzrosły o około 20-30%. AXI IMMO prezentuje specjalną publikację "Sektor PRS w Polsce – na ścieżce wzrostu".
[Wrocław] Nowa inwestycja PPG Industriesartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Nowa inwestycja PPG Industries
Potwierdziły się informacje które jako pierwsi zamieściliśmy 26 listopada 2016 roku na portalu Inves...
Capgemini zatrudni w Katowicach 200 nowych pracownikówartykuł
Pokaż artykuł
Capgemini zatrudni w Katowicach 200 nowych pracowników
Znana, międzynarodowa firma Capgemini, która zajmuje się m.in. usługami informatycznymi i finansowo-...
Gdańsk: Uni-logistics pierwszym najemcą w Panattoni Park Tricity East VIartykuł
Pokaż artykuł
Gdańsk: Uni-logistics pierwszym najemcą w Panattoni Park Tricity East VI
Spółka Uni-logistics, specjalizująca się w spedycji morskiej, kolejowej, lotniczej i transporcie dro...
W Szczecinie powstanie wielka fabryka wież wiatrowych XXLartykuł
Pokaż artykuł
W Szczecinie powstanie wielka fabryka wież wiatrowych XXL
Powstaną kolejne nowe miejsca pracy w Szczecinie. Firma Windar Polska (należąca do hiszpańskiej spółki Windar Renovables) wybuduje fabrykę wież wiatrowych XXL. Inwestycja zostanie zrealizowana na terenie portu morskiego na Ostrowie Grabowskim. Powstanie wiele miejsc pracy.
Ponad 1,7 mld zł z KPO na projekty wodorowe Grupy ORLENartykuł
Pokaż artykuł
Ponad 1,7 mld zł z KPO na projekty wodorowe Grupy ORLEN
Green H2 i Hydrogen Eagle to dwa programy Grupy ORLEN, które otrzymały 1,7 mld zł bezzwrotnego dofinansowania ze środków Krajowego Planu Odbudowy (KPO). Wsparcie w formie dotacji zostanie wykorzystane do produkcji wodoru odnawialnego w procesie elektrolizy zasilanej OZE oraz wodoru niskoemisyjnego produkowanego z odpadów komunalnych.
W Gliwicach będzie produkowane ciepło ze ścieków oczyszczonychartykuł
Pokaż artykuł
W Gliwicach będzie produkowane ciepło ze ścieków oczyszczonych
Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Gliwicach realizuje jeden z najbardziej zaawansowanych projektów transformacji energetycznej w polskim ciepłownictwie – budowę wielkoskalowej pompy ciepła wykorzystującej ciepło ze ścieków oczyszczonych pochodzących z Centralnej Oczyszczalni Ścieków w Gliwicach. Za realizację kluczowego etapu przedsięwzięcia odpowiadać będzie Grupa KDM, wybrana na integratora inwestycji. Podpisano umowę w tej sprawie.
[Warszawa] Koniunktura ekonomiczna sprzyja najemcom na warszawskim rynku biurowymartykuł
Pokaż artykuł
[Warszawa] Koniunktura ekonomiczna sprzyja najemcom na warszawskim rynku biurowym
Według najnowszej publikacji Savills poświęconej rynkowi powierzchni biurowych w Warszawie, całkowit...
artykuł
Pokaż artykuł
Korzyści jakie przynoszą rozwiązania IoT dla przemysłu
Według raportu Ericsson Mobility Report w 2021 aż 28 mld różnego typu urządzeń będzie połączonych z...
Wrocław: Wiadukt przy Koronie doczeka się remontu. Po roku poznaliśmy wykonawcęartykuł
Pokaż artykuł
Wrocław: Wiadukt przy Koronie doczeka się remontu. Po roku poznaliśmy wykonawcę
Miasto dwukrotnie szukało w zeszłym roku firmy, która przebuduje ponadstumetrową przeprawę nad ulicą...
Komisja Europejska zgodziła się na pomoc publiczną dla pierwszej elektrowni jądrowej Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Komisja Europejska zgodziła się na pomoc publiczną dla pierwszej elektrowni jądrowej Polsce
Komisja Europejska zatwierdziła pomoc publiczną dla pierwszej polskiej elektrowni jądrowej. Decyzja zapadła w rekordowo krótkim czasie i, co ważne, zgodnie z oczekiwaniami strony polskiej. Zielone światło ze strony Komisji Europejskiej otwiera drogę do uruchomienia finansowania projektu. Pierwsza polska elektrownia jądrowa to największa inwestycja w sektorze energetyki w historii Polski.
Niemiecka grupa Livos zakupiła 63 lokale mieszkalne w wieżowcu Złota 44 w Warszawieartykuł
Pokaż artykuł
Niemiecka grupa Livos zakupiła 63 lokale mieszkalne w wieżowcu Złota 44 w Warszawie
Kolejny niemiecki inwestor wchodzi na polski rynek nieruchomości. Grupa przedsiębiorstw Livos rozpoczyna swoją ekspansję w Polsce od Warszawy. Inwestor zakupił 63 lokale mieszkalne w prestiżowym wieżowcu Złota 44, w samym centrum stolicy Polski. Sprzedawcą była spółka Catella Residential Investment Management, która tym samym wycofała się z polskiego rynku.
REKLAMA